Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jednorožec

Slovo "jednorožec" pochází ze dvou slov "jeden" a "roh".

Jednorožec je dnes již vyhynulí druh.

Ve s tředověku se vyskytoval téměř kdekoli v Číně, Tybetu, Japonsku, Indii, Evropě na Středním východě.

Číňané jednorožce popsali jako velkého jelena se hřívou, jedním rohem vyčnívajícím s čela s bílou a je zřídla černou barvou.

Julius Ceasar také popsal jednorožce jako velkého jelena s jedním rohem, ale také byl ve středověku líčen jako velká koza s jedním rohem a koňským ocasem, ale v dnešní době je jednorožec známí jako hrdý, nádherný kůň s rovným spirálovitě stočeným rohem, který je pod kůží spojen s lekou(vyrůstá z kosti), barva tohoto rohu bývá bílá a jen zřídka černá.

Roh jednorožce dělá toto zvíře tak tajuplné a mystické, že i s tohoto důvodu je dnes tak vzácné.

Ve středověku se věřilo, že jednorožcův roh hojivé účinky, rohy byli ale také ceněny jakonádoba na pití.

Věřilo se, že dokáže léčit žaludeční potíže, epilepsii, vodnatelnost, kurděje a dokonce i deprese.

Jednorožec je samotářské zvíře, zřídka kdy se zdržuje, to jak se málo rozmnožuje je také zásluhou toho, že dnes už jsou zcela vyhynulí.

Ve středověku se tradovalo, že jednorožec k sobě nechá přiblížit více dívky a chlapce jen tehdy když mají čisté srdce, také proto se jednorožci lovili tou metodou, že lovec do lesa zavedl nevinnou dívku, počkal až jednorožec usne a pak........se na něj vrhl a odstranim mu roh a protože roh vyrůstal s kosti tak odstranění jednorožce okamřitě usmrtilo.

Jednorožec je hrdé, silné, inteligentní zvíře které nelze domestikovat.

Pokud je ohroženo brání se svým rohem jako jiná zvířata svým parožím.

Jediným přirozeným nepřítelem jednorožců je kromě ČLOVĚKA také LEV (neví se proč).

Jednorožci

Prý je to mýtický tvor - nádherný bílý kůň s rohem na čele. Je symblolem magie, mírnosti, čisté síly; dle svatého Ambrože dokonce samotnéko Krista. Podle pověsti může být chycen a zkrocen pouze pannou čistého srdce. Jde o mystické zvíře, které má spojitost s bílou magií. Podle biblické legendy byl jednorožec za svou pýchu vyhnán z Noemovy archy a tak odsouzen k vyhynutí. Ovšem mnoho čarodějů z Francie i Číny píše o svých setkáních s tímto krásným zvířetem. Jako první to byl řecký lékař v roce 400 př. n. l. Roh jednorožce se prý také používal k čištění vody a odhalování jedů a měl prý velmi silné léčivé účinky. Všechny legendy se shodují ještě v jednom bodě - jednorožec nikdy nezabíjí. Krev prý byla mírně našedlá a na slunci se leskla do stříbrna. Vyskytovat se měli v lesnatých oblastech severní Evropy a jejich mláďata se rodila se zlatou srstí. Teprve v dospělosti se jim změnila na bílou barvu. Protože měl jednorožec velmi hbité nohy, vyhýbal se styku s lidmi. Nastává otázka, zda jednorožci opravdu existovali nebo jed jen o krásné mýty. Kdyby ale neexistoval, proč by byl vyobrazen s archandělem Gabrielem? Proč by zůstaly záznamy o tom, že jeho roh byl kouzelný a byl součástí některých lektvarů? Nebyl snad právě pro tyto vlastnosti svého rohu vyhuben, jak se tomu stalo už u mnoha jiných zvířat, která zaplatila životen za kouzelnou moc, která jim byla připisována?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

jednorožec

(Náhleda 258, 13. 3. 2016 17:35)

jednorožce mám ráda

nic

(simona, 22. 8. 2011 20:52)

jsu skřítek

online si vychovat pegase nebo jednorožce?

(pegas, 24. 6. 2011 19:35)

zde můžete!
chovejte pegase nebo jednorožce zde:

http://www.howrse.cz/?parrain=Bahamut